Při nákupu autožárovek W5W důvěřujte renomované značce

Obyčejné žárovičky do parkovacích světel s wolframovým vláknem pořídíte doslova za pár korun. Mají velmi nízký příkon 5 W a nevyžadují ke své práci žádné zvláštní elektronické zařízení nebo předřadník, pouze napájení z autobaterie. Jsou to celoskleněné výrobky s nástrčnou paticí a vzhledem k jejich malé velikosti od nich nelze očekávat žádný enormní výkon. Jsou určené opravdu jen pro označení vozidla při parkování na špatně viditelných místech, kde hrozí nebezpečí srážky s jedoucím vozidlem.osvětlená silnice podél řeky
To je také jejich cílem, ochránit vůz při parkování a vzhledem k minimálnímu odběru elektřiny z akumulátoru je lze ponechat zapnuté po dobu několika hodin. Zde se však nabízí otázka, jestli by nebylo vhodnější pořídit nějaké žárovičky s lepším jasem, které budou svítit bělejším odstínem, a budou lépe viditelné.

Parkovačky pro vyšší bezpečnost

Žárovky W5W Lightpark patří k nejnižším cenovým kategoriím spotřebního zboží v automobilovém průmyslu, ale i přesto zastávají důležitou funkci. Osvětlují vnější obrys zaparkovaného vozidla a vyplatí se vsadit na spolehlivý výrobek. Máte na výběr z několika možností:
Neznačkový výrobek – utratíte za jednu žárovičku přibližně pět korun, ale naprosto bez garance kvality. Může se porouchat velmi rychle a předčasná výměna za několik týdnů se nakonec může spíše prodražit.
Značkový produkt standardních parametrů – ověřená kvalita značkových výrobků s přijatelnou cenou několika desítek korun. Bezproblémová reklamace a zpravidla spolehlivost po dlouhou dobu. Špičku v tomto oboru můžete očekávat např. u výrobků značky Philips nebo Osram.noční provoz na dálnici
Osram Cool Blue W5W – cenově přijatelný typ s bělejším odstínem světla a s vyšším jasem, což v praxi znamená lepší viditelnost a tím pádem menší pravděpodobnost dopravní nehody.
LED žárovka – můžete využít i homologované žárovičky s minimální spotřebou a velmi dlouhou životností, která mnohonásobně převyšuje výrobky s wolframovým vláknem. Počítejte však s vyšší cenou.