Čekáte dvojčata? Na tohle se připravte!

Ten pocit, když se na testu ukážou dvě čárky, je pro mnohé nepopsatelný. Co ale, když se na ultrazvuku ukážou dvě embrya? Někdo v tom vidí výhodu, tedy dvě děti, za jedno těhotenství. Jiný se obává, jak to bude zvládat se dvěma neposednými rarachy. Nemusíte mít strach. Nejspíš to z počátku bude náročnější, ale později jistě oceníte, že si děti vyhrají spolu, a mají jeden druhého. No jo. Jenomže všude vás připravují na příchod miminka, ne miminek. Co tedy musíte vyřešit?

malá dvojčátka

Bude to jízda!

A pořádná. A na takovou jízdu potřebujete i správný dopravní prostředek, tedy kočárek pro dvojčata. Jak takový kočárek vypadá? Různě. Základní verzí, kterou už většina zná, jsou dvě korbičky vedle sebe. Tento typ je pochopitelně širší, tudíž není moc vhodný na úzké chodníky. Druhou možností je kočárek, kdy jsou korbičky umístěny nad sebou. Ačkoliv se jedná o užší typ, nevýhodou zde je, že vždy hůř uvidíte na druhé miminko. Co naplat, musíte se rozhodnout. Ceny těchto speciálních kočárků jsou pochopitelně o něco vyšší, než ceny kočárků běžných, ale nemusíte panikařit. Třeba kočárek pro dvojčata Easy Go 2v1 seženete už za 14 599Kč.

Spánek

Ne, nyní se nebudeme bavit o tom, že dvojčata mají úžasný smysl pro humor, a vždy spí jedno, a pak zase druhé (všechny to nedělají, nebojte). Řeč je o tom, kde budou vaše miminka spát. Ačkoliv jsou ještě malinká, dávat je do jedné běžné postýlky není zrovna bezpečné, ani praktické. A tak se musíte rozhodnout. Můžete pořídit postýlky dvě, což bude nejspíš ideální, ačkoliv samozřejmě zaberou více prostoru. Máte-li pro ně vyhrazený velký pokoj, nebude to problém. Existují však i postýlky, kde spí děti nad sebou. Spodní postýlka má pak větší část bočnic ze síťoviny, aby mělo dítko uvnitř hodně vzduchu. Určitě se jedná o skvělý a praktický vynález, ale ne každá maminka na to bude mít žaludek.

sestry dvojčata

Oblečení

Rozhodli jste se, že budete dvojčátka oblékat stejně? Tento trend je zajisté velmi roztomilý, avšak v případě, že vypadají obě stejně, což se většinou stává u jednovaječných dvojčat, nastane potíž, abyste je rozeznali. Někdo má mateřský instinkt dostatečně silný, aby své děti rozeznal jedno od druhého, jiný však občas tápe, a pak se za to stydí. Pokud chcete, aby se oblékali stejně, ale máte strach, že jedno nakrmíte dvakrát, nebo ani jedno nakonec nebude vědět, jak se jmenuje, můžete jim pořizovat stejné oblečky ve dvou různých barvách. Až budou větší, pak už je poznáte stoprocentně.