K čemu slouží plováky do bazénu

Na mnoha zahradách, ať už u rodinných domů či u chaty nebo chalupy najdeme bazén. A není divu, koneckonců mít svůj vlastní má rozhodně výhody. Například se nemusíme mačkat s ostatními lidmi na veřejném koupališti, nemluvě o tom, že neplatíme vstupné. Také zde máme soukromí, což mnoho lidí velmi ocení.

Ovšem mít bazén není jen radost. Je to také spousta práce a výdajů, tedy alespoň pokud chceme udržet čistotu a kvalitu vody na přijatelné úrovni po celou koupací sezónu. Koneckonců, teplé počasí je ideální nejen pro koupání, ale také pro rozvoj řas a sinic. O napadených nečistotách, od okvětních plátků až po brouky či myši, není třeba hovořit.

bazen5

I proto máme nejrůznější chemické i mechanické pomocníky, kteří nám tento úkol usnadní. Jsou to například plováky do bazénu. Jedná se o poněkud méně známé, avšak velmi užitečné zařízení. V podstatě jde o plastovou uzavíratelnou misku s alespoň částí dna děravou, zkonstruovanou tak, aby se vznášela na hladině i poté, co do ní bude něco vloženo.

Můžeme se samozřejmě ptát, k čemu je něco takového dobré. Avšak nenechme se mýlit – jedná se o velmi užitečného pomocníka v boji s řasami a sinicemi. Ty se totiž tvoří především na hladině, kde je voda nejteplejší a také nejvíce okysličená.

bazen6

Základním prostředkem v boji proti nim je chlor. Avšak pokud tam dáme tabletu, tak klesne ke dnu. Jistě, bude zde působit, avšak účinek nebude ani zdaleka tak velký. Pokud použijeme tekutou formu, pak ta sice působí na hladině, avšak pouze jednorázově.

Plováky tento problém řeší velmi jednoduše. Vložíme do ní chlorovou tabletu, která tím pádem neklesne ke dnu. Největší koncentrace chlóru tak bude na hladině, tedy právě v místě, kde je ho nejvíce potřeba.

Je tedy jasné, že pokud máme hlubší bazén, pak se investice do něj rozhodně vyplatí. Věřte, že této koupě nebudete litovat.