Láhve ReTap jako jeden z krůčků na cestě ke zkvalitnění vlastního života

Uvažovat ekologicky – tento slogan se dnes objevuje naprosto ve všech odvětvích výroby a spotřebního průmyslu, zatímco v 80. letech minulého století jste jen občas zaslechli v médiích hlasy některých skupin ekologických aktivistů. Tehdy lidé svůj přístup k životnímu prostředí obecně řešili velice omezeně. Pochopitelně nelze něco takového paušalizovat, jen je třeba zamyslet se nad tím, jak dlouhý kus cesty lidstvo muselo ujít, aby si uvědomilo, že řezat si sami nad sebou vlastní větev není zrovna moudrý počin.
voda s ovocem.jpg

Ekologicky myslet a žít, to není jen fráze

Firma ReTap, která vyvíjí speciální láhve z borosilikátového skla, se snaží ekologicky uvažovat již řadu let. Nechala si kupříkladu provést nezávislý průzkum tzv. uhlíkové stopy oxidu uhličitého. Tento údaj je sice poněkud kontroverzní, řada vědců tvrdí, že zvýšená produkce CO2 je vyvažována rostlinami, neboť tento plyn vyžadují ke svému růstu, ovšem zajímavé srovnání lze provést s PET lahvemi. Používáním jedné láhve ReTap lze totiž na rozdíl od balené vody ročně uspořit 30 kg oxidu uhličitého. Firma se rozhodla tisknout propagační materiál na ekologicky úsporný materiál, certifikovaný ve Skandinávii. Tiskne se navíc organickými barvami, které životní prostředí nezatěžují.

Jaké jsou vlastnosti těchto lahví

· Tekutiny uskladněné v borosilikátovém skle mají úplně jinou chuť. Markantní je to zejména u mléka, u kávy, čaje a ovocných džusů. Sklo totiž nepřijímá žádné cizí pachy, ani barvu.

· Láhve nemají ostré hrany, a tudíž se v žádných záhybech neusazují bakterie.
skleněná láhev s víčkem.jpg

· Výrobky jsou odolné vůči extrémní tepelné zátěži. V principu jde o to, že do láhve vytažené z mrazáku můžete nalévat vroucí vodu, a ta nepraskne. Materiál je také velmi odolný vůči pádu na zem, samozřejmě že násilím ji rozbijete, ale měla by zvládnout pád z výšky jednoho metru na plovoucí podlahu, nebo na koberec. Pád na beton z velké výšky pochopitelně neustojí.
Materiál na výrobu těchto lahví využívají i výrobci laboratorních a zdravotnických pomůcek a potápěčské techniky. Přesto se snažte ve vlastním zájmu výrobky zbytečně nepřetěžovat a chovat se k nim tak, aby vám byly ku prospěchu dlouhou dobu.

· Někteří čeští prodejci jsou schopni zajistit bezplatnou výměnu za rozbitý kus, pouze musíte uhradit poštovné a balné.