Proč nakupovat v second-handech a bazarech


Second-hand je vlastně obchod s oblečením tzv. z druhé ruky, to znamená, že už ho nosil někdo před Vámi, ale je perfektně vyčištěné, a navíc tam většinou narazíte na značkové nebo originální kousky, ve kterých zcela jistě nepotkáte polovinu města, a to navíc za nepatrnou cenu, než kdybyste zašli do značkového obchodu.

Jsou lidé, kteří by do second-handu nikdy nešli, právě proto, že je to oblečení již „po někom“, a nestačí jim ani záruka, že je čisté, vyprané, naopak je druhá skupina lidí, kteří nedají na second-handy dopustit, např. značkový kabátek nebo značkové džíny za „dvě stovky“, zaprvé jinde nepořídíte a za druhé, opravdu si můžete být jisti, že tyhle kousky máte jediní.

Druhá uvedená skupina lidí také miluje„přehrabování se“ v regálech i krabicích plných často značkových kousků, a v second-handu je to „přehrabování“ opravdu zapotřebí, kolikrát „ulovíte“ originální kousek až na dně krabice.

Nákupy v second-handech jsou vhodné také pro maminky buď v očekávání, nebo těm, kterým se již děťátko narodilo, jsou second-handy na dětské oblečení zaměřené, když si porovnáte ceny, pokud dítěti od narození budete kupovat všechno nové, poroste z každého oblečení jako z vody, ale pokud některé kousky koupíte v second-handu, máte zaprvé jistotu, že oblečení nebylo nošené dlouho, a zadruhé Vás takhle v prvních měsících věku miminka vyjde pro něj oblečení mnohem levněji.

Samozřejmě i second-hand si vybírejtepečlivě, když vejdete do některého, kde to voní čistotou a práškem na praní, tam si můžete být jisti, že prádlo je skutečně čisté, bohužel najdeme i second-handy, kde tomu je naopak, těm se vyhněte.

Stejná pravidla platí i pro nakupování v bazarech, ať již s nábytkem, domácími spotřebiči nebo elektronikou.
U domácích spotřebičů a hlavně elektroniky si ale dejte více pozor:
–        zboží si nechte vyzkoušet na prodejně, pokud Vás budou chtít odbýt, že „určitě přístroj funguje“, z takového obchodu raději odejděte
–        nevýhodou většiny bazarů může být záruka, na nábytek se nevztahuje vůbec a na elektroniky je to dané podle druhu a záleží samozřejmě také na samotném bazaru, pokud je to sice bazarové zboží, ale přesto dražší, vyberte si takový, ve kterém dostanete i záruku.

Posted in Nezařazené