Radost z nákupu

Znáte ten pocit, kdy jdete do obchodu a přepadají vás takové pěkné myšlenky. Vše vám připadá hezké a musíte si vše prohlédnout? Cítíte se jako v jiném světě, který snad ani není skutečný? Vnímáte pouze výrobky kolem vás a musíte si něco koupit? Stává se vám tento pocit i při nákupu potravin? Je to možné! Patříte k lidem, kteří mají až přehnanou radost z nákupu. Jsou až v euforii, pokud mohou procházet regály a dávat si zboží do vozíku. V tomto případě u se z toho stává jasná závislost.
smíšené zboží 
Máte snad závislost na nakupování?
Závislost na nakupování určitě mít můžete. Jsou lidé, kteří už si nedokáží ani jeden den představit bez zastávky v obchodě. Dokonce není důležité, jestli se jedná o oblečení, či o zastávku pouze v potravinách pro něco malého. Zkrátka se potřebují zastavit v obchodě. Nese to sebou velké nebezpečí v případě vašich peněz. Vždy si potřebujete něco koupit a jen si spočítejte, kolik tak utratíte měsíčně. Nakupování je hezká věc, ale nesmí se přehánět. Je něco jiného, pokud vám udělá radost něco, co si koupíte. Jiná věc je, pokud už to přerůstá v závislost. V dnešní době je trend hodně nakupovat, protože na nás všude útočí jedna akce za druhou, že člověk nevím, kam by šel nakoupit dřív. Uvědomte si, že jsou to všechno triky obchodníků, kteří z nás potřebují dostat mnohdy velice těžko vydělané peníze. Není to o tom, že by si člověk nemohl něco koupit a dopřát, to určitě ne. Jen je potřeba si dávat pozor na míru nakupování. Nejde jenom o finance, ale v další řadě i o ztrátu kamarádů a kontaktů.
nákup na pásu
Vždyť si představte situaci, že si chcete jít s někým popovídat a on vás bude neustále tahat to obchodů. Bude vás to bavit? Asi ne a přestanete se s takovým člověk postupně stýkat, protože už nezná nic jiného, než obchod a nákupy. Udělejte si radost, to je dobře a je to potřebné. Pokud chodíte nakupovat v rozumné míře, tak se určitě nestresujte. Pokud ale nevydržíte jeden den bez obchodu a už máte nutkání jít a utrácet, je na čase zbystřit. Život není jenom o nakupování, to je potřeba si pamatovat. Pro někoho to může být velký odpočinek, ale také velký průvan v peněžence.