Ať bydlení stojí za to!

Nezáleží na tom, jestli vybíráte první byt, dům nebo se chystáte přestěhovat z místa, na kterém jste sice žili dlouhá léta, ale nebyli jste tam šťastní. Podstatné je to, aby vám vaše následující bydlení přineslo pocit pohody a stálo za to všemi deseti!

malá chaloupka

Město nebo venkov?

Při volbě nového domova musíte zohlednit několik důležitých požadavků, které by měly odpovídat perfektnímu a harmonickému domovu:
1.    Váš osobní výběr místa– to je něco, s čím se ztotožňujete a víte, že vám na takovém místě bude nanejvýš dobře. Záleží v mnoha ohledech na tom, jaký typ člověka jste a čemu dáváte přednost. Jestli máte rádi ruch velkoměsta, společenský život a místo, kde se pořád něco děje, rozhodne vsadíte na město. Když vám však v momentě, jak se řekne harmonie, proběhne hlavou myšlenka na klid, samotu a čerstvý vzduch, pravděpodobně nebudete váhat při volbě, žít na venkově.
plná ulice lidí

2.    Lokalita jako bod číslo jedna– neméně podstatná je i volba lokality, ve které se rozhodnete usadit a zůstat v ní navěky. Jestli jste zvolili městský život, promyslete si, kde vám bude nejlépe. Je to střed města, kde vám nic neunikne a o zábavu a rozruch tam nebude nouze nebo dáte přednost sídlišti, kde bydlí převážně rodiny s dětmi? Když jste ovšem neodolali myšlence na vytoužený odpočinek a pohodu, musíte se rozhodnout, kde zakotvíte. Je nespočet vesnic, které oplývají nádherným prostředím u lesa a tichem, které by se dalo krájet. Nebo se můžete usadit na samotě, třeba i v chatové oblasti, kde víte, že vás jen tak nikdo nenajde a získáte přesně to, pro co jste tam přišli – duševní rovnováhu.
3.    Doprava a nutnost přemístění– velmi klíčová je při výběru bydlení i doprava, kterou čas od času musíme využívat všichni. Nemusí se jednat přímo o tu veřejnou, důležité jsou i podmínky, které budete mít při jízdě v osobním automobilu. Platí to obzvláště pro pobyt ve městě, kdy se budete muset přemísťovat z místa na místo často a určitě si nepřejete, abyste stáli každý den v koloně. Vesnický život má taky své výhody, třeba takové, že se málokdy setkáte s velkou spoustou projíždějících aut, které vám znečistí vzduch a způsobí nadměrný hluk ve vašem harmonickém prostředí.
mraky nad horami
Pokud mu však podlehnete pamatujte, že je dobré myslet i na období zimy, kdy se budete muset postarat o zpřístupnění cesty, kdyby náhodou napadl sníh.
Volba, která bude odpovídat tomu, že jste se dopracovali k vašemu vysněnému domovu, záleží na vašem stylu života. Ať už tedy zvolíte město nebo venkov, vždy se postarejte o to, aby se vám tam žilo přímo pohádkově.

Posted in Nezařazené