Choďte plavat s miminky!

Velice rychle jste se seznámila s rolí matky, máte hodně miminko a hlavně systém? Jste akční a nevydržíte doma? Procházky s kočárkem jsou super, ale chtělo by to něco akčnějšího! Zkuste plavání s kojenci!
Už ve vašem bříšku miminko plavalo, a když se dostane ven, velice rychle si zvykne na koupání a většina dětí vodu prostě miluje! Pozor musíte dát na správnou teplotu vody. Při koupání miminek nejsou potřeba žádné jiné přípravky jako šampony a mýdla postačí obyčejná voda, kterou můžete pro váš klid změřit teploměrem určeným do vody.
Pokud budete chtít, již po skončení šestinedělí se nabízí služba tzv. vaničkování. Školený instruktor přijede k vám domů a v klidu vašeho domova vám ukazuje, jak správně ve vaně s miminkem plavat, aby se mu to líbilo.
miminko potopené pod vodou
Velmi brzy, můžete s děťátkem i vy samy vyrazit do bazénu na lekce plavání. Doporučovaný věk je již od šesti měsíců věku miminka. Kurzy pro kojence jsou velice oblíbené a tak není problém si sehnat v okolí bazén, který tyto lekce pořádá. Děti se zde seznamují s vodou, učí se potápět, kopat nožičkami ve vodě a hrát si mezi dětmi. Vše vede vyškolený instruktor, forma výuky je velmi hravá, doprovází jí spousta říkanek a písniček. Výuka probíhá v dětském bazénu, kde nejen, že je menší hloubka, ale také teplota vody je o dost vyšší než v plaveckém bazénu, tak aby se miminka cítila co nejpohodlněji.
Proč chodit s miminkem plavat?
Tato aktivita má mnoho výhod. Můžeme začít i výhodou pro nás maminky. Dostaneme se mezi lidi a získáváme nové přátelé a ještě je to prospěšné pro našeho drobečka.
dvě děti plavající v kruzích
Dětem plavání rozhodně pomáhá v psychomotorickém vývoji, naučí se zde spoustu dovedností a tento kurz může sloužit jako prevence strachu z vody. Také jejich imunita je lepší, díky tomu, že se pravidelně otužují. Existuje i jistá forma učení soužití ve skupině. Pokud to vašemu miminku jde, vody se nebojí a dokonce ho baví se potápět, je škoda mu tuto možnost odepírat. Tato služba je určena pro děti od šesti měsíců a kurzy probíhají zhruba až do dvou let dítěte, s tím, že jsou většinou čtvrtletní. Jestli máte doma malého plavce a jsou mu už více než dva roky, nezoufejte, navazující kurzy také existují. Zde je snaha děti osamostatnit, aby v bazénu postupně fungovali bez rodičů.