Dobrá česká komedie

Česká komedie Ženy v běhu se v českých kinech hraje od ledna a kinosály i po téměř půl roce jsou vyprodány. Jedná se o jeden z nejnavštěvovanějších českých filmů posledních dvaceti let. Není se čemu divit, jedná se o komedii, která je opravdu velmi kvalitní a nezklame. Opravdu se u ní budete báječně bavit a budete doufat, že se natočí pokračování.
účastníci maratonu
Příběh je přitom zdánlivě prozaický. Čerstvá vdova, kterou ztvárňuje Zlata Adamovská, chce splnit svému zesnulému manželovi poslední přání – uběhnout maraton. Hodlá se o to podělit se svými třemi dcerami (které hrají Tereza Kostková, Jenovéfa Boková, Veronika Kubařová) v rámci štafety. Každá uběhne deset kilometrů. Dcery matčino nadšení nejprve příliš nesdílí, ale nakonec souhlasí. Sportem nepolíbené ženy má na maraton připravit vyběhaný trenér (Vladislav Polívka). Film nabízí spoustu situačního humoru, o který se postarají také partneři sester v podání Oldřicha Vetchého a Martina Hofmanna.
očíslovaní závodníci
Scénáře i režie se ujal Martin Horký, který už má s komediemi poměrně bohaté zkušenosti jako scénárista. Napsal scénář k několika úspěšným a oblíbeným komediím jako například Láska je Láska (2012), Život je život (2015) a Bezva ženská na krku (2016). I když i v těchto případech se jednalo o filmy s relativně vysokou návštěvností, film Ženy v běhu v mnohém všechny předchozí komedie Martina Horkého bezkonkurenčně překonal. Je to obdivuhodnější o to více, že v tomto případě se jedná o režisérský debut a jedná se o nejúspěšnější český debut, který překonal dokonce i Účastníky zájezdu.
Pokud ještě můžete, určitě si nenechejte tuto skvělou komedii ujít a pokud máte pocit, že je to jen komedie dobrá pro ženské, k jejímuž sledování se soudný člověk nemůže snížit, tak rozhodně překonejte předsudky, za ten smích to bude stát.
A jako bonus si možná řeknete, že vyzkoušet vytrvalostní běh vlastně nemusí být vůbec tak moc náročné a možná by to stálo za to vyzkoušet.

Posted in Nezařazené