Pár rad, jak ušetřit na maličkost

1.       Šetřete vodu

Touto radou se můžete řídit při sprchování, čištění zubů či ve chvíli, kdy myjete nádobí. Jde hlavně o to, aby byla mezi jednotlivými kroky voda vypínána a nebylo s ní plýtváno. Při jednotlivých činnostech tak ušetříte jen něco málo, ale jakmile se na celou záležitost podíváte jako na celek, myslím, že budete mile překvapeni.
ulička se slevami

2.       Včas zhasínat

Podstatou všeho je nenechávat v místnostech zbytečně rozsvíceno, jelikož cena elektriky bude vždy nejspíše stoupat, pokud se tedy ve světě něco nezmění. Tím, že budete světlo používat, tak jak se má, malým kouskem pomůžete i naší planetě, jelikož nebudete vy sami zvyšovat spotřebu žárovek, vypínačů či různých kabelů. Využívejme tedy osvětlení v našich bytech a domech s mírou, abychom předešli kolikrát zbytečným doplatkům.

3.       Místo plynu elektrika

Zejména pro rodinný rozpočet je výhodnější, když budete vařit na elektřině. Mě osobně to tedy vyhovuje více. Pozitivní je, že si lépe zvolíte „plamínek“, na kterém chcete vařit. Ovšem tou hlavní předností je skutečnost, že když potřebujete, aby pokrm takzvaně došel, vypnete elektřinu a necháte ho stát na horké plotýnce, přičemž zabijete dvě mouchy jednou ranou – dovaříte lahodné jídlo a spolu s tím také ušetříte proud.

4.       Korunka ke korunce

Může se zdát, že je to klišé, avšak v realitě se jedná o velmi dobrý způsob, jak si našetřit minimálně na maličkosti, které rozveselují náš život. Buď si tedy kupte kasičku, nebo si ji doma vyrobte, a jakmile vám budou v peněžence cinkat drobné, hoďte je do vámi vybrané nádoby. Postupem času uvidíte, jak se plní, a vy si budete moci svým blízkým nebo klidně sami sobě koupit nějakou tu maličkost pro potěšení.

5.       Nakupujte oblečení v second handech

Ne každý z nás potřebuju k prožití šťastného a spokojeného života drahá značková trička, u kterých ve své podstatě platíme spíše za značku, než za lepší kvalitu či proces výroby. Proto je skvělý nápad kupovat oblečení v sekáčích či jakkoliv jinak z druhé ruky. Vždy se řiďte tím, co se vám líbí a vyhovuje. Pokud však bude mít někdo s nějakým starším kouskem u vás v šatníku problém, doporučuji použít následující hlášku: „Retro je in!“
čas a peníze

6.       Akce, akce, akce

Samozřejmě, že se tím, až tolik neušetří, ale člověk má minimálně lepší pocit. Rodina určitě něco málo ušetří, a navíc tím všichni pomůžeme planetě, jelikož minimálně u potravin předejdeme plýtvání. Avšak pozor, kupujte jen věci, které spotřebujete včas, jelikož kdyby tomu tak nebylo, dostávali byste se do mínusu.

A jaké nápady, rady a triky byste ostatním doporučili vy?


Posted in Nezařazené