Dýňové bochánky s přírodním sladidlem

Pečete často a rádi? Tak to pro vás máme skvělý recept, který můžete vyzkoušet, a zabere vám to jen pár minut. Pakliže máte doma dýně nebo jste koupili dýni a něco vám zbylo, můžete z ní udělat skvělé sladké bochánky plněné tvarohem, ovocem a oříšky.

spousta oranžových dýní na velké hromadě

Budete potřebovat – část dýně (záleží na tom, kolik bochánků budete chtít vyrobit. Z jedné menší dýně uděláte klidně deset velkých bochánků nebo dvacet menších), trochu mouky (doporučujeme špaldovou, ale může být takřka jakákoliv), vajíčka (dle celkové váhy dýně), tvaroh jemný, oříšky (dle chuti) a ovoce (lesní ovoce, mango nebo třeba papáju).

placička z dýně plněná a na talíři

Z dýně, mouky a vajíček uděláte těsto, nezapomeňte přidat vodu tak, aby bylo těsto tvárné, ale aby se nerozsypávalo či nebylo příliš lepkavé. Dýni si předem uvařte, bude se vám lépe zpracovávat. Stačí přidat trochu soli, a sladidlo. My použijeme sladidlo xylitol Naklíčeno.cz. Jakmile máme těsto hotovo, stačí si z velkého kusu udělat požadovaný počet menších kousků, ze kterých uděláme maličké placky. Placky potřeme tvarohem, dáme tam oříšky a také ovoce. Poněvadž je tvaroh také více či méně bez chuti, můžeme kápnout trochu sladidla i tady, ovšem můžeme dodat i trochu medu.

Jakmile máme placky potřené, uděláme z nich kuličky tak, aby těsto pokrývalo celý povrch. Můžeme udělat také bochánky – záleží na velikosti vašich kousků těsta.

Dáme do trouby na 200 stupňů a necháme půl hodiny péct. Můžeme potřít trochou másla pro křupavý povrch.

malé dítě si neužívá přítomnost dýně

A je to. Jedná se o skvělou svačinu či skvělý zákusek ke kávě. V tomto receptu jsme použili sladidlo, ovšem nejedná se o klasické umělé sladidlo, které si můžete koupit v obchodě, jedná se o zcela přírodní sladidlo, díky kterému si můžete být jisti, že nedáváte do svých dýňových bochánků žádnou zbytečnou chemii. Pakliže byste se chtěli o xylitolu dozvědět něco více, stačí se jenom podívat na internetové stránky.