I chodba může působit reprezentativním dojmem

Úzké prostory samy o sobě jsou velmi komplikované a žádají si spoustu představivosti při zařizování. Vše by mělo být plně funkční a zároveň vypadat hezky. Úzké chodby si mnohdy vyžadují znalosti odborníků ze světa architektury a designu. Přesto se dá i úzké chodba s trochou kreativity a odhodlání zařídit i na vlastní pěst. V případě stavby nebo rekonstrukce se povětšinou soustředíme na velké obytné místnosti a mnohdy malému a prostému prostoru věnujeme jen minimum péče. Což je ale škoda, nemyslíte?

úzká chodba

Malé a úzké chodby jsou trnem v oku řady z nás. Konvekční nábytek se do tak úzkého prostoru nevtěsná, vše musí být atypické a na míru. To znamená nemalou finanční zátěž a tak spousta lidí nakonec chodbu nechá tak trochu žít vlastním životem. Věšák, botník možná zrcadlo a tím je hotovo.

Podlaha

Podlahová krytina hraje v interiéru velmi podstatnou roli, i když jí řada lidí nevěnuje příliš mnoho pozornosti. Velkou mírou se však podílí na celkovém dojmu z místnosti. Příliš tmavé barvy, koberec či dominantní vzory asi nebudou do malého prostoru chodby to pravé ořechové. Dlažba, ideálně v provedení velkoformátových dlaždic, které opticky zvětší celý prostor.

velký prostor

Do malých prostor neutrální odstíny, jako je bílá, světle šedá, béžová. Ty všechny dokáží zdánlivě malému prostoru lichotit. Pokud dáváte přednost přírodním materiál, volte světlé odstíny dřeva a vyhněte se výrazné kresbě, která naopak prostor zbytečně zahlcuje.

Čisté linie a přírodní materiály

Interiérům teď vévodí jednoduché a studené materiály v kombinaci s těmi přírodními. Pokud se v chodbě nachází i schodiště, je vhodné ho opatřit jednoduchých zábradlím s čistými liniemi. Zábradlí na schodiště https://www.kmkdesign.cz/zabradli by nemělo rušit celkový dojem. Opatrní buďte i v případě dekorací, které volte s ohledem na malý prostor.