Může být práce zábavou?

Jestli chcete v dnešní době dobře žít, musíte pracovat. Tento svět je totiž hodně orientovaný na peníze a majetky. Navíc se neustále všechno zdražuje, ale platy tomu úměrně dle mého názoru nerostou. Průměrná mzda je nesmysl, protože si přiznejme, kdo ji dnes má. Vydělávat zkrátka musíme, ať se nám to líbí nebo ne. Někteří z nás berou práci jako nutné zlo, které je důležité pro snad spokojený život. Chodíme do práce, ale nic nám to nepřináší. Odpracujeme si 8 hodin, jdeme domů a konečně se můžeme věnovat svým oblíbeným činnostem.
 porada kolegů
Jsou ovšem lidé, kteří berou svoje zaměstnání jako zábavu. Myslíte si, že to není vůbec možné? Omyl, možné to je. Není to zase až tak neobvyklé, jak si možná myslíme. V podstatě v každé profesi může člověk pracovat a bavit se. Například takový herec. Znám mnoho herců, kteří říkají, že je to pro ně vždy velká zábava. Naopak znám také programátory, které zkrátka baví všechny příkazové řádky, kódy a další věci. Ze svého okolí znám i lidi, kteří pracují na telemarketingu nebo zákaznické lince a jsou také rádi. Tady vím z vlastní zkušenosti, že to není jednoduchá práce, lidé jsou kolikrát naprosto nepříjemní, vulgární. Nechápu, když někdo volá do banky, jak se může takto chovat. Zaměstnání je celá řada a zábavu nám jistě přinést může. Někoho tak baví práce, že si ji i rád bere domů a pracuje i tehdy, když nemusí. Určitě si přiznáte, že pokud vás něco baví, mnohem lépe se to dělá, dokonce vám čas (bohužel) utíká mnohem rychleji. Toto platí i v zaměstnání, pokud děláte práci, co vás baví, tak najednou zjistíte, že už je konec pracovní doby.
 pracovní setkání
Pokud patříte k lidem, které jejich práce baví, je to pro vás velké plus. Není důležité, co děláte, ale jak se k tomu postavíte. Jestli vás to dělá šťastným, neváhejte a klidně práci změňte. Věřte tomu, že jsou lidé, které jejich práce baví. Staňte se jedním z těchto lidí, bude se vám lépe žít. Pokud to nejde, nemůžete změnit práci, aby se pro vás stala zábavou, pracujte tak, jak můžete a jak to cítíte. Ještě lepší samozřejmě je, pokud máte v práci skvělý kolektiv, to mi jistě dáte za pravdu.