Nejtěžší je vždy první krok – to je univerzálně platné pravidlo

První krůčky jsou vždy nejobtížnější a platí to vždy a všude, a pro každého. Týká se to malých dětí, které se učí chodit, poznáme to sami na sobě, když se učíme cizí jazyk, matematické rovnice, pravidla českého pravopisu, anebo první jízda v autoškole. Druhý krok a další kroky jsou vždy snazší.

Že je nejtěžší vždy první krok BMI kalkulačka, ví dobře každý, kdo se někdy snažil zhubnout. Tím prvním krokem je totiž odhodlání a dostatek vůle a také potřebné vědomosti, jak docílit úspěchu. Kombinace těchto dvou faktorů, tedy, když víte, jak na to, a máte jasnou motivaci setřást ze sebe nevkusné, škaredé faldy, které navíc mohou přinést negativní zdravotní dopady, je přesně to, co potřebujete.

krásný štíhlý pupík

Věnujte se zdravému sportování – každé hubnutí by měl provázet přiměřený pohyb, výjimkou jsou pouze lidé, kteří si jej nemohou dopřát ze zdravotních důvodů. Jste-li se svým zdravím na tom relativně dobře, začněte provozovat plavání, jízdu na kole, turistiku či skákání na trampolíně. To vše vám pomůže vyrovnat kalorickou bilanci.

Vyřaďte ze stravy nadbytek bílého cukru a bílé mouky – tyto pokrmy do zdravého jídelníčku nepatří, a ví se to už hodně dlouho. Zařaďte do stravy více celozrnných obilovin, luštěnin, zeleniny a také zdravých tuků, např. rostlinných, za studena lisovaných nerafinovaných olejů.

nezdravé jídlo

Ovoce je také sladké – jakmile se zbavíte závislosti na sladkostech, jako jsou dortíky, bonbóny a oplatky, zjistíte, že mnohem lepší na zahnání chuti na sladké jsou namíchané směsi sušeného ovoce s ořechy. Ovšem pozor, s oříšky to nepřehánějte, protože jsou kalorické, takže si hlídejte příjem i výdej energie, není tedy dobrý nápad usednout k TV a „sbodnout“ na posezení misku pražených arašídů.

Ke zdravému a zároveň rychlému hubnutí si můžete vypomáhat i různými dietními kúrami a výživovými doplňky, jako jsou např. Ketonová dieta, proteinové tyčinky, koktejly nebo polévky, ovšem vhodný pohyb a změna jídelníčku vás stejně nemine.