Pro koho je vhodná hypotéka bez registru

Pokud si chcete pořídit dům či byt, můžete snadno narazit na problém. Tím jsou finance. Přeci jen cena nemovitostí není zrovna nejmenší a rozhodně se nejedná o částku, kterou může kdokoliv jen tak vytáhnout z kapsy, tedy pokud mu rodiče již od malička na tento účel nešetřili, nebo pokud mu nezaložili stavební spoření.

Pro tyto lidi může být řešením hypotéka. Jedná se o účelovou půjčku, určenou na koupi či rekonstrukci předem dané nemovitosti. Ani zde však vyřízení žádosti nemusí být bez problémů.

Jednou z nezbytných součástí procesu schvalování žádosti je i ověření v seznamu dlužníků. Sem se dostanete, pokud máte nějakou půjčku či nesplacený dluh, například jste se zpozdili s platbou za telefon či energie.

hypoteka1

Faktem je, že se tam nemusíte dostat vlastní vinou. Známe spoustu případů, kdy si příbuzný či známý vzal na někoho jiného půjčku, kterou pak neplatil. Navíc výmaz také není automatickou záležitostí. Provádí se až na žádost dlužníka poté, co tento již zaplatil veškeré dluhy.

Mnoho lidí však neví, že takovýto seznam existuje, až do chvíle, než si podají žádost o jakoukoliv půjčku. I když tedy mají veškeré dluhy, které kdy měli, splaceny, stále tam jsou uvedeni, což šance na schválení jejich žádosti značně snižuje.

Pokud tam totiž záznam máte, bude se na vás daná společnost dívat jako na potenciálně nespolehlivého klienta, u nějž je pravděpodobnost, že nebude platit. A i z tohoto důvodu vám může být žádost zamítnuta.

hypoteka5

Co tedy v takovém případě dělat? Řešením může být hypotéka bez registru, kde je tento krok přeskočen. Nijak tam prověřováni nejste, což ji činí dostupnou pro větší část klientů. Avšak zde je třeba si dávat pozor.

Ačkoliv totiž nejste prověřováni, je právě na vás, abyste zvážili, zda skutečně máte dostatek finančních prostředků na splácení, a to i v době mimořádných výdajů, jako je třeba nemoc člena rodiny či Vánoce. Jen tak budete spokojeni.