Kam spěje náš obchod?


V obchodě se vyvíjí za normálních okolností všechno podle zákonitostí trhu. Když je poptávka a lidé jsou solventní, ceny rostou, když jsou zákazníci chudší a skoupější, musí se zlevňovat, aby se prodalo to, co se má prodat. A za všech okolností si na sebe musí obchodníci vydělat, protože jinak by toto počínání nemělo smysl.

Takže vše bylo po dlouhá léta v relativním normálu. Sice se i za kapitalismu sem a tam něco subvencovalo, aby to nebylo nad možnosti lidí, kteří to urgentně potřebují bez ohledu na svou situaci, ale jinak se obchodovalo tak, jak by tomu mělo být.

obchod pekárna

Pak ale jistá vláda jistých sociálních demokratů oficiálně usoudila, že hrozí deflace a lidé nenakupují dost v očekávání dalšího snižování cen, a pustila do oběhu v zájmu ‚zdravé inflace‘ velké množství peněz. A pak si obdobně počínala i vláda jistého ‚souhlasného‘ hnutí, rozdávající lidem peníze rovněž oficiálně ve snaze jim přilepšit a neoficiálně ve snaze koupit si jejich hlasy. Což se nepovedlo. Ani koupě voličské podpory, ani zdravá inflace. Vzhledem k množství peněz v oběhu se obchody rozběhly na vysoké obrátky a začalo se zdražovat. Což se nelíbilo a nelíbí. Samozřejmě lidem.

zavřený obchod

Obchodníci si vydělávali lehčeji velké, ale ničím nekryté peníze. Které u nich náš lid utrácel. Dokud nepřišla nová vláda, která logicky usoudila, že už nelze dál žít na dluh. A jakmile se peníze přestaly lidem rozdávat jako o závod a ceny tedy nebyly provázeny růstem příjmů, dostali jsme se do dnešní situace.

A jak je to dnes? Jaká je budoucnost našeho obchodu? Dost pesimistická. Aspoň prozatím. Lidé už nemají tolik peněz, kolik by chtěli mít, takže opět utrácejí míň a míň. Zejména když je pro ně moc draho. A obchody musí zvyšovat ceny, aby si dost vydělaly, což opět snižuje objem obchodů. Až lidé někdy jezdí raději nakupovat do ciziny. A když se dostaneme do této spirály, kdo ví, co bude.

Student hledá bydlení

Maturitou se uzavírá jedna kapitola našeho života. Většina z mladých studentů musí opustit stávající bydliště a vrhnout se do víru velkoměst, kde sídlí jejich budoucí Alma Mater. Tento krok provází značná nejistota a zároveň pocit, že o svém životě konečně rozhodujeme sami. Nikdo nám nevnucuje ten či onen druh bydlení. Záleží jenom na tom, kolik máme peněz a jaké jsou naše priority.
židle u stolku
 
Ať už patříte ke kterékoli skupince lidí – k těm, kteří se rozhodli užívat studentských let naplno nebo k zodpovědnějším – měli byste zvážit několik základních možností ubytování v novém městě. Jako první se logicky nabízí varianta bydlení na koleji, ubytovně, nebo studenstkém bytě. Vše je třeba zvážit dopředu, protože ke konci prázdnin už sotva něco seženete. Především v Praze je se sháněním vhodného bydlení velký problém, už ceny samotných pokojů se vystoupaly k nemravným částkám.

Kolej, kolej, kolej!
Na léta strávená na koleji většina z našich starších příbuzných vzpomíná se zvláštní nostalgií, kterou jen obtížně budeme chápat bez vlastní zkušenosti. Bydlení na koleji je asi nejdostupnější a nejlevnější varianta pro příchozí studenty. V každém větším městě je možnost vybrat z několika lokalit. Každá budova disponuje specifickým zázemím. Některé budovy se nacházejí ve větší vzdálenosti od centra, ale nabízí větší klid a levnější nájem. Většina kolejí dnes nepostrádá vlastní společenské místnosti a třeba taková posilovna také hraje prim při výběru. Ať už se uberete kamkoli, nespornou výhodou kolejí je, že se zde můžete seznámit se spoustou zajímavých lidí, napříč různými obory. Přátelství, která začnete během studií vám s nějvětší pravděpodobností zůstanou po celý život.
 klíč v zámku
Studenstký byt
Ještě lepší a v poslední době i oblíbenější varianta bydlení je život na bytě s ostatními spolužáky. Naučit se sdílet prostor s dalšími lidmi může být neocenitelnou zkušeností pro váš osobní život. Studentský byt vám dává větší soukromí, ale zároveň se musíte naučit vycházet vstříc a umět dělat kompromisy v rámci domluvy s ostatními. Když se více lidí domluví na společný pronájem jednoho bytu, nejenže získávají větší svobodu (například ohledně úpravy pokoje), ale rovněž dostanou možnost žít na místech, která by si normálně nikdy nemohli dovolit. A co teprve společné večerní dýchánky nebo pořádání různých oslav – na to přeci každý s láskou vzpomíná.

Vlastní bydlení jako luxus

Může se zdát, že to je smutné. V dnešní době je dům požadován za určitý přepych nebo luxus. A důvod je jasný. Ceny jak nemovitostí, tak i pozemků jsou dnes tak přemrštěné, že si je může někdo z vlastní kapsy je stěží dovolit. Problémem je bublina, která se tvoří na tuzemském trhu. A viníkem je česká ekonomika. Ta pouze kopíruje trend americké ekonomiky jen s několika letým zpožděním.
jízdní kola před domem
Ceny nájemců a realitních kanceláří jsou nafukovány do takových rozměrů až si není nikdo schopen takovou nemovitost koupit či pronajmout. Důvodem jsou samozřejmě zisky. Poptávka po bytech samozřejmě roste, ale poté co budou všechny nemovitosti prodány a stavební plochy zastavěny bublina praskne a naše nemovitosti budou bezcenné.
Jestli si však i přes neskutečný nárůst cen chceme nemovitost koupit musíme zamířit do finančního sektoru. Zde si budeme potřebovat půjčit peníze. Míst, kde si můžeme půjčit je již dnes mnohem více, a proto bychom měli být více obezřetní. Klasické banky stále nabízejí půjčky, hypotéky a úvěry. Jsou však opatrné, a proto mají nastavená určitá pravidla, která jim zajišťují získání vložených prostředků zpět.
prohlížení mapy
Mezi základní pravidla patří zástava nemovitosti. Zde si banka určí svého soudního znalce, který hodnotu dané budovy odhadne, na jehož základě může banka určit cílovou částku, kterou může dlužníkovi poskytnout. Když nemáme vlastní nemovitost musíme si najít ručitele, který nějakou tu nemovitost vlastní. Dalším požadavkem je doložení výpisu z registru dlužníků. Pokud jsme již v minulosti měli problémy se splácením určitých závazků objevíme se na daném registru a půjčka nám tak bankou rozhodně nemůže být poskytnuta.
Třetím a zároveň posledním požadavkem banky je doložení stálého příjmu. Jestli tedy máme určité zaměstnání a jsme schopní pravidelně půjčku splácet včetně úroků. Splácení si většinou můžeme rozvrhnout dle našich potřeb, a to buď na fixní nebo odložené, kdy peníze vrátíme až poté co budeme mít dostatek finančních prostředků.

Éra nových světelných zdrojů přišla, podlehněte jí i vyDnešní doba je upracovaná. Obchody, továrny, domácnosti, vše je v chodu do pozdních hodin, někdy nepřetržitě. K většině činností je však potřebné světlo. Nejlépe to přirozené, ale to právě není možné a musíme si vypomáhat tím umělým.
Umělé světlo je už bezpochyby důležitou součástí našich životů. Svítíme prostě všude. Do nedávna byla ve velké míře jako světelný zdroj do různých svítidel využívána klasická žárovka, která však byla velmi neúsporná. V našich službách se osvědčila a pomáhala dlouhá léta. Její éra je však u konce, nové se nevyrábí a staré už jen doprodávají.

Nastupuje éra nová, doba, které panuje žárovka LED. Varianta efektivnější, šetrnější a úspornější. Vyznačuje se vysokou životností i úsporou. Oproti klasické variantně ke stejnému výkonu potřebuje menší příkon. I přes vyšší pořizovací náklad se vyplatí ji vyzkoušet, ve finále ušetříte.


Nezapomeňte při výběru zohlednit všechny parametry

K dostání jsou různé typy žárovek LED a vybírat je musíte podle různých kritérií. Už nestačí řídit se jen příkonem nebo velikostí závitu. Možná se vám to zdá složité, ale na druhou stranu je vám poskytnut mnohem vyšší komfort při svícení a umožňuje to volit druh a intenzitu světla přesně podle potřeb. Jiné světlo tak můžeme mít v ložnici a jiné zase v pracovně či jídelně.

Při výběru se tedy zaměřte na následující parametry:
· Typ patice
· Počet LED diod
· Svítivost
· Barvu světla
· Úhel rozptylu světla
· Rozměry

Ne každý se však v uvedených termínech dobře vyzná, není tedy nic jednoduššího, než vše konzultovat a nechat si poradit a doporučit nejvhodnější typ žárovky přesně podle vašich potřeb nebo typů svítidel.

Spolehněte se na naši kvalitu a dlouho životnost. Ušetřete energii, peníze i přírodu. Vyměňte staré zdroje světla za ty nové.


Pro koho je vhodná hypotéka bez registru

Pokud si chcete pořídit dům či byt, můžete snadno narazit na problém. Tím jsou finance. Přeci jen cena nemovitostí není zrovna nejmenší a rozhodně se nejedná o částku, kterou může kdokoliv jen tak vytáhnout z kapsy, tedy pokud mu rodiče již od malička na tento účel nešetřili, nebo pokud mu nezaložili stavební spoření.

Pro tyto lidi může být řešením hypotéka. Jedná se o účelovou půjčku, určenou na koupi či rekonstrukci předem dané nemovitosti. Ani zde však vyřízení žádosti nemusí být bez problémů.

Jednou z nezbytných součástí procesu schvalování žádosti je i ověření v seznamu dlužníků. Sem se dostanete, pokud máte nějakou půjčku či nesplacený dluh, například jste se zpozdili s platbou za telefon či energie.

hypoteka1

Faktem je, že se tam nemusíte dostat vlastní vinou. Známe spoustu případů, kdy si příbuzný či známý vzal na někoho jiného půjčku, kterou pak neplatil. Navíc výmaz také není automatickou záležitostí. Provádí se až na žádost dlužníka poté, co tento již zaplatil veškeré dluhy.

Mnoho lidí však neví, že takovýto seznam existuje, až do chvíle, než si podají žádost o jakoukoliv půjčku. I když tedy mají veškeré dluhy, které kdy měli, splaceny, stále tam jsou uvedeni, což šance na schválení jejich žádosti značně snižuje.

Pokud tam totiž záznam máte, bude se na vás daná společnost dívat jako na potenciálně nespolehlivého klienta, u nějž je pravděpodobnost, že nebude platit. A i z tohoto důvodu vám může být žádost zamítnuta.

hypoteka5

Co tedy v takovém případě dělat? Řešením může být hypotéka bez registru, kde je tento krok přeskočen. Nijak tam prověřováni nejste, což ji činí dostupnou pro větší část klientů. Avšak zde je třeba si dávat pozor.

Ačkoliv totiž nejste prověřováni, je právě na vás, abyste zvážili, zda skutečně máte dostatek finančních prostředků na splácení, a to i v době mimořádných výdajů, jako je třeba nemoc člena rodiny či Vánoce. Jen tak budete spokojeni.

Celoroční mobilní dům bude jen váš!

Není nic horšího, než muset žít na místě, které vám nevyhovuje – kde se vám nelíbí třeba proto, že své bydlení musíte sdílet s jinými lidmi, které byste ze všeho nejraději opustili. Navíc, žít na omezeném prostoru, který je pro větší počet lidí až příliš stísněný, znamená neustálé hádky a výměny názorů, které mohou nadobro poznamenat vaše vztahy – tím spíše, pokud se jedná o vaše rodinné příslušníky. A než dopustit takové neštěstí, tak je lepší se odstěhovat. Brání vám v tom ceny na trhu s nemovitostmi a vysoké nájmy? Pokud si z finančního hlediska nemůžete vlastní rodinný dům ani byt dovolit, pak byste měli uvážit koupi celoročního mobilního domu. Právě ten vám může nabídnout přijatelné východisko z vaší bytové krize.

mince

Velkou předností mobilních domů, která způsobuje, že zájem o tyto stavby mezi lidmi prudce stoupá, je jejich nízká cena. Ve srovnání s ostatními běžnými stavbami je naprosto revoluční. Vždyť bydlet ve vlastním domě můžete již za jeden milión korun, anebo případně i méně, což je naprosto bezkonkurenční nabídka, kterou jinde neseženete.

Ovšem skvělé je i to, že bydlet můžete prakticky bez starostí – nebudete muset řešit projektovou dokumentaci, povolení stavby, ani jiná úřední schválení, a to je velká výhoda, kterou dokáží ocenit především všichni ti, kteří už podobný kolotoč na úřadech někdy dříve absolvovali. Nicméně i bez stavebního povolení můžete následně získat číslo popisné pro trvalý pobyt v obci.

klíče

Navíc, pokud na své bydlení spěcháte, tak vězte, že dodání mobilního domu je možné už v řádu několika týdnů. Stačí, když si vyberete přesně takový dům, o který máte zájem, zvolíte si, jak by měl být zařízený a vybavený, a pak už se jen můžete těšit na to, až speciální vozidlo přiveze vaši stavbu v hotové, konečné podobě až přímo na vámi určené místo. A poté už si budete užívat všechny výhody vlastního bydlení bez nepříjemných spolubydlících a otravných sousedů.

Rekreační, celoroční i trvalé bydlení

Mobilní domy se mohou využívat jako malé budovy na rekreační či sezónní přespání. Jako objekty místo chatek, ale také na nějakou formu podnikání, jako náhradní sklad či kancelář. Mohou být větší či menší. V dnešní době je lidé často využívají místo zděných rodinných domů na běžné bydlení. Mohou mít několik místností a dosahovat velikosti běžných bytů. Stále si však zachovávají své útulné vzezření. Klientům poskytují luxusní prostředí, moderní zázemí, hezké a příjemné menší bydlení, ale se vším, co lidé běžně k životu potřebují. Obydlí jsou stavěna jako moderní a také kvalitní. Zateplovány jsou speciální technologií, takže je můžete využívat pro celoroční bydlení. Na jaře, v létě, na podzim nebo v zimě v nich můžete bydlet jako v běžné stavbě. Navíc jsou nízko nákladová. Žádné vysoké energetické výdaje vás nečekají. Dokonce můžete získat číslo popisné.

jídelní stůl

Nízké náklady a přitom tak luxusní bydlení

Chcete bydlet podle svých představ, ale zároveň nechcete přeplatit miliony za stavbu běžného obydlí? V tom případě můžete všechno nechat na nás. Vyberete si typ obydlí, projekt, který vám máme vyrobit a my jej vyrobíme úplně nový. Stavení vám dovezeme až na parcelu, ustavíme a připravíme k provozu. Objekty navíc mohou být kompletně vybavené, takže vám můžeme přivést domácnost se vším, co k běžnému životu budete potřebovat. Už se nebudete muset o nic starat. Všechno bude nové, čisté a krásné. Užívejte si pocit luxusu, jedinečnosti a výjimečnosti po každý další den, co v takovém prostředí budete bydlet.
Další výhody:

dohoda

  1. Objekty jsou nízkoenergeticky náročné.
  2. Pro celoroční bydlení jsou zateplovány speciální technologií.
  3. Obydlí vám přivezeme profesionální přepravou až na parcelu.
  4. Postavíme objekt podle vašich představ a požadavků.
  5. Bydlení pro rekreaci i pro trvalé bydlení.
  6. U některých typů můžete získat číslo popisné.
  7. Možnost kompletního vybavení. Kvalitní kuchyně, moderní spotřebiče, nábytek a spoustu dalšího.

Zazimování i odzimování bazénu


Užívat si bazénu jde v podstatě jen pár měsíců v roce, nemáte-li ho zastřešený. Ovšem pokud ho chcete používat více než jen jednu sezónu, musíte se o něj starat jak v jarních a letních měsících, tak ho také nachystat na zimní období, kdy se nebude požívat.
mokré vlasy


Odzimování


Jako první se podíváme na to, jak dostat bazén do kondice po několik měsíců trvající zimě. Rozhodně se můžete těšit na pořádnou práci. Nečekejte, že voda v bazénu bude mít tyrkysovou zář a bude vonět jako loni Jadran. Ve většině případů naleznete vodu po zimě v poměrně zuboženém stavu. Jako první určitě odstraňte různé nánosy a nečistoty. V případě, že vodu trochu rozkvetla, naberte při jednom i řasy. K tomu použijte speciální síťku, která by měla být součástí bazénového příslušenství automaticky. Následně je dobré pročistit filtraci, která musí být po dlouhé době také zanesená. Zjistěte pH vody pomocí testeru a příslušnými přípravky následně upravte na správnou hodnotu. Samozřejmostí je i použití bazénové chemie, nejčastěji v podobě chlóru nebo kyslíku. Tyto přípravky bývají nejúčinnější. Posledním krokem je likvidace nečistot, které se usadily na dně a stěnách bazénu. A to pomocí bazénového vysavače. V ideálním případě je vhodné pořídit si plně automatizovaný stroj, ale nemáte-li peníze na rozhazování, bohatě vám postačí manuální vysavač za pár tisíc. S ním se však trochu zapotíte.
zrcadlové brýle


Zazimování


Zazimování bazénu je v podstatě stejný proces s několika málo odlišnostmi. I v tomto případě je nezbytné, aby voda byla dokonale čistá. Bez toho se rozhodně do zazimování nepouštějte. Rovněž musí mít správné pH. Samozřejmostí je i očista stěn, respektive dna bazénu, a nakonec je potřeba všechny pevné částice na hladině sebrat síťkou. Bazén se nepřipravuje na zimu až v době, kdy ta už dávno propukla, ale ještě v době, kdy se v noci drží tepoty ještě nad nulou.


Nejlepší šatní skříňky

Menší skříňky na drobnější věci
Šatní skříňky jsou vhodné především pro lidi, kteří nechtějí lézt po výškách a hledat oblečení ve velké skříni. Jsou vhodné jak na oděvy, tak na spodní prádlo. Využití najdou i při skladování ručníků, povlečení, ložního prádla aj. Komody s výsuvnými šuplíky jsou také velice vhodné pro skladování dětského prádla. Budete mít ve všem přehled a každé čisté dupačky budou na dosah ruky. Tyto skříňky jsou ideální pro starší lidi, kteří mají nějaký zdravotní problém nebo zkrátka pro ty, co mají rádi vše na svém místě.
ručníky na komodě
Větší skříně slibují prostor
Výrobci na trhu nabízejí opravdu velké množství šatních skříní, stačí si jen vybrat. Výhodou velkých skříni je především dostatek místa a různé vychytávky, které Vám ulehčí život při skladování oblečení jako např. různé věšáky, obruče, drátěné košíky aj. Základem je praktické rozložení polic a většinou výsuvné dveře, které nám také pomáhají ušetřit místo. Pokud každý den nosíte do práci košili či halenku, je tato skříň pro Vás jasná volba. Na obruč můžete navěsit spoustu oděvů a pak už ráno stačí jen vybírat, jako v obchodě. Šatní skříň vybírejte co možná nejvyšší, ideální je vestavěná – odpadne Vám tak utírání prachu na vrchu skříně a vznikne Vám opravdu mnoho místa.
skříně šatny
Jakou skříň pro děti?
Šatní skříně pro děti jsou v dnešní době opravdu nádherné a je z čeho vybírat. Kromě kouzelného designu medvídka Pú nebo Hello Kitty by Vás měla zajímat i její praktičnost. Někteří výrobci nabízí skříně, které drží tempo s růstem Vašich děti. Většinou se skládají z nastavitelných polic a věšáků, se kterými můžete hýbat podle výšky Vašich dětí. Výhodou je, že děti na své oblečení dosáhnou již od útlého věku a mohou se naučit větší samostatnosti. si můžete vybrat i Vy. Uvidíte, že budete nadšeni.

To je ale vzdoušek

Jestli opravdu patříte k těm lidem, kteří si libují v optimálních teplotách, a jakékoliv výkyvy nesnášíte příliš dobře, potom je rozumné začít uvažovat o takovém zařízení, které Vám optimální klima stoprocentně zajistí. A jestli se domníváte, že to zařízení se nazývá bytová klimatizace, potom jste trefili hřebíček na hlavičku!
klimatizace LG.jpg
Vezměte si letní vedra.
Doma se občas zdržovat musíte. I v letním období, kdy dusno a vysoké venkovní teploty dosahují neuvěřitelných hodnot, nemůžete z bytu odejít a třeba se osvěžovat v bazénu na zahradě. Musíte poklidit, uvařit, nebo se prospat před noční. V takovém případě je kvalitní bytová klimatizace nezbytností. Bez ní zažíváte řinoucí se pot ze všech částí těla, aniž byste museli udělat příliš mnoho fyzických úkonů. Vyvětráním nezmůžete také nic, protože horký vzduch stojí, jako přibitý. A navíc pouštíte okny horko. Pokud přece jen nějaký průvan vznikne, můžete si zadělat tak akorát na rýmu.
ventilace.png
Vezměte zimní měsíce.
V období lezavé zimy a naopak nízkých teplot prožíváte zase pocity chladu a větráním vpouštíte do svých domovů mráz. Teplo uniká, a proto musíte zase přidat do kotle, abyste se trochu zahřáli. Se spolehlivou klimatizací v bytě je to ovšem o docela něčem jiném. Nemusíte vypouštět teplo okny ven, protože větrat nemusíte. Cirkulace vzduchu svěžího a domácího udržuje bytová klimatizace v rovnováze.
Rozhodněte se správně.
Pokud tedy je Váš naturel málo odolný proti velkým změnám teplot, s bytovou klimatizací budete prožívat stálou teplotu, a to i s čerstvým vzduchem. To je důležité vědět, až se začnete o takové zařízení zajímat!
A že není důvod čekat, až zahřmí, jak se říká, rozhodujte se pečlivě a včas. Vždyť vysokými, nebo naopak nízkými teplotami trpět nemusíte. Jen si stačí představit, jak vejdete do bytu po celodenním pracovním vytížení a doma Vás čeká v jakémkoliv ročním období příjemné a svěží klima!