Steroidové „zdokonalení“

Braní anabolických steroidů se stalo u silových sportovců vlastně celkem běžnou činností. Že je ale zároveň také značně nebezpečná, poznává více a více svalovců, kteří se s jejími následky pak musí potýkat. Co jim hrozí?
–       zvětšení srdečního svalu
–       vysoký krevní tlak
–       infarkt
–       selhávání jater
–       selhávání ledvin
–       zmenšování varlat a počtu spermií
 tablety na doping
Ateroskleróza a infarkt
Odborníci zjistili, že asi čtvrtina vzpěračů, kteří tyto látky užívají, má příznaky tvorby plaku na cévách. Propukla u nich ateroskleróza. Prostě, že se jim cévy „ucpávají“. Část nánosu se může utrhnout, dostane se cévami do srdce a to zablokuje. A je tu infarkt mladého sportovce! Za normálních okolností je to stav u mladého člověka docela vzácný.
 kulturistka s čínkou
Cholesterol
Uživatelé anabolik mají nižší hladinu „hodného“ cholesterolu, tzv. HDL. Tento cholesterol je pro naše tělo důležitý, protože se podílí na snižování hladiny toho „zlého“ cholesterolu, tzv. LDL. Vysoká hladina LDL cholesterolu znamená opět ohrožení srdce. Podle odborníků anabolické steroidy způsobují, že se v našich játrech spustí tvorba enzymu, který pak způsobuje zvýšení LDL a snížení HDL cholesterolu. A cévy a srdce trpí!
 
A aby těch špatných zpráv nebylo dost, také bylo prokázáno, že výše uvedená postižení jsou nevratná!
 
Je samozřejmě na každém z nás, zda tato sdělení bude brát vážně nebo „na lehkou hlavu“. Někomu možná o něco větší „objem“ stojí za to podstupovat riziko takto závažných onemocnění. Ten, kdo anabolika bere, by ale měl nastartovat zbytky pudu sebezáchovy a včas se s tím svěřit svému lékaři! Je to věc, kterou by měl vědět alespoň on.
 mužova paže
A na závěr si dovolíme radu mužům, kteří „zobají“, aby jejich těla zvýšila jejich úspěch u žen. Pamatujte na to, že ženy nejsou muži! Vybírají svůj protějšek trochu odlišněji než oni. Vzhled je také důležitý, ovšem jak je vidět na mnoha konkrétních případech, není určitě při výběru nejpodstatnějším faktorem! Také mrkněte znovu na konec prvního odstavce tohoto článku.