Z betonu vznikají krásné ploty

Stává se to často hlavně v průmyslových oblastech. Tedy těch, kde průmysl, hlavně ten těžký fungoval v minulém století. Továrny, sklady, haly, respektive jejich pozemky bývaly obehnány betonovým plotem. Vysokou, šedou stěnou, seskládanou z betonových panelů. Tam kde popraskaly, vylezlo na světlo armovací železo. Stěny nikdo neudržoval a také jejich nejbližší okolí zarůstalo plevelem. Tehdy nebyli sprejeři, stěny zůstávaly ponuře šedé.

Starý betonový hyzdící plot

Tato vzpomínka se nám jako první vytane na mysli, když nám někdo začne nadšeně hovořit o eleganci betonových plotů. Než jeho na proslov zanevřete, zkuste si o betonových plotech zjistit něco více. Třeba i tady v průmyslovém srdci republiky v Ostravě.

Betonové ploty v Ostravě staví firma Ploty a brány MPC se sídlem v Kutné hoře. Jak si můžete prohlédnout na fotografiích v galerii jejich webové prezentace, jejich betonové ploty už nemají nic společného s vysokými, šedými, nevzhlednými stěnami z našich vzpomínek. Naopak.

Jejich ploty doslova září. Jsou plastické, na pohled dominantní, přitahující pozornost. Jsou v různých barvách a v různých kombinacích. Těch je ostatně obrovské množství.

Co se týče tě ch kombinací. Nejde jen o druhy prolisů a plastického zpracování jednotlivých panelů, které se skládají na sebe. Jde také o to, že betonové ploty mohou být sestaveny nejen z betonu. Používá se kombinace různých materiálů. Nejčastěji jde o kombinaci plastického, betonového panelu s dřevěnými deskami či hranoly. Oblíbené kombinace jsou také s kovovými prvky, nebo ocelovými táhly.

Moderní struktura betonového plotu

Plot si můžete nechat postavit jako plný. Zajistí vám naprosté soukromí, před zraky nezvaných zvědavců. Můžete zvolit plot, který je z poloviny či z jedné či dvou třetin, kombinovaný právě odlišnými materiály a tak umožňuje i omezený pohled na váš pozemek. Barevnou úpravu plotu můžete časem změnit. Stačí trocha práce a barva na beton.