Finanční přehled

Peníze, ty jsou metla lidstva. Zdá se, že se za ně dá koupit téměř všechno a bohužel tomu tak i je. Je spousta lidí, kteří si bezmezně berou nesmyslné půjčky například na dovolené nebo vánoční dárky. To jsou věci, bez kterých by se člověk rozhodně obešel, na tom život přece nestojí.
Je jasné, jsou životní situace, kdy to jinak prostě nejde a půjčka je jediné možné řešení, jedná se zejména o koupi nemovitosti, ať již bytu nebo domu. Případně koupě auta. … Ale i přesto všechno je důležité, aby v každé rodině existoval jistý , aby rodina věděla, jak si stojí a jak případně s finančními prostředky nakládat a neutrácet za nesmysly.
růžová kasička.jpg
Každý, kdo má domácnost má jistě trochu v oku, kolik utratí měsíčně za potraviny, provozní výdaje na domácnost jako je elektřina, voda, topení, český rozhlas, internet, pojištění domácnosti atd. …dále je potřeba zohlednit potřeby jednotlivých členů domácnosti. Máme-li doma studenta, tak výdaje na studium a učebnice, koníčky či kapesné. Koníčky platí u všech členů domácnosti, na to nesmíme zapomínat, každý potřebuje relaxovat u toho, co ho baví. Případně jiné aktivity, kterým se tráví volný čas. Co je důležité umět si dávat pravidelně nějaké prostředky vždy stranou, pro takové ty situace, které jsem zrovna předvídatelné, pak vám mohou velice pomoci, že nemusíte řešit nějaké půjčky.
zakroužkovaný výsledek.jpg
Pokud již není zbytí a jste nuceni si půjčku vzít, berte na vědomí několik zásadních věcí. Jakou půjčku si berete, na jak dlouho, jaký je úrok, kdy je fixace, nastavení měsíční splátky je také důležité! Může se stát, že na čas vypadnete z pracovního procesu a nebudete tak mít příjem a okamžitě se ocitáte ve velkém maléru. Rozhodnutí vzít si půjčku je velice důležité a neberte ho na lehkou váhu, zde vám nikdo neodpustí ani korunu a nic nejde vzít zpět. S půjčkami nakládejte velice opatrně s rozmyslem!