Růže patří do zahrady

Jestliže se chceme z krásy našich oblíbených růží těšit déle než několik málo dní, máme řešení. Můžeme je s pomocí jednoduchého, mnohými vyzkoušeného návodu, zkusit přesunout do naší zahrady. Když budeme úspěšní a povede se to, zakoření a budeme se s nimi těšit mnohem déle. Za pokus to určitě stojí! 
růžová růže
Jak je připravit
Připravíme si ostrý nůž. S jeho pomocí odřízneme květy a také trochu seřízneme spodní část stonku. Pak odstraníme všechny listy. Výsledkem by měla být zdravá část stonku bez listů o délce asi 20 až 25 centimetrů.
 
Tři možnosti
Základ je připravený a můžeme použít hned tři způsoby, jak zajistit, aby růže zakořenily. Dobré je zkusit všechny, samozřejmě každý na jiných stoncích.
 oranžové poupě
tip první – droždí
Připravíme si roztok z droždí. Potřebujeme k tomu 10 dkg droždí a litr vody. Smícháme a výživa je připravena. Pak se do něj ve vhodné, dostatečně velké nádobě, stonky umístí. V roztoku by měla být ponořena asi třetina stonku. Necháme je tam 24 hodin, pak je opláchneme teplou vodou. Po této přípravě je dáme do vázy s vodou. Ponoříme do vody polovinu stonku. Vázu umístíme do části domu s běžnou pokojovou teplotou.
 
tip druhý – med
Začneme také přípravou výživného roztoku. Do litru vody rozpustíme tentokrát lžičku medu. V roztoku stonky umístíme opět tak, aby byla ponořena třetina stonku. Potom je zde necháme 24 hodin. Následně je bez oplachování dáme do vázy tak, jako bylo popsáno v prvním tipu.
 
tip třetí – aloe vera
V tomto případě vytvoříme „živou vodu“ pomocí čerstvé šťávy z listu aloe vera. Tato šťáva, které do litru vody přimícháme asi 10 kapek, by měla posílit imunitu stonků a tvorbu kořenů urychlit. Tentokrát postupujeme tak, že stonky necháme v původní nádobě, nikam je nepřemisťujeme. Jen se postaráme o doplnění vody tak, aby byly ponořeny z poloviny. Po deseti dnech do vody přidáme opět čerstvou šťávu z listu aloe vera (stačí asi 5 až 7 kapek).
růžová růže 
Když mají kořínky
Poté, co stonky pustí kořínky, zasadíme je do květináče se substrátem určeným pro růže. Počkáme do jara a z domu je dáme v květináči „zvyknout“ ven. Po pár dnech je pak zasadíme do zahrady na záhon.

I bazénová voda může být zdraví prospěšná

Přiznejme si, že jsme všichni zvyklí, že voda v bazénu je sladká a že mívá svůj autentický odér. Ano, díky ošetřování bazénové vody za pomocí chlorových přípravků je voda cítit po tomto dezinfekčním prvku. Samozřejmě, že v dnešní době už je možné ošetřovat bazénovou vodu za pomocí kyslíkových přípravků, které nemají typický chlorový zápach, ale voda v takto ošetřeném bazénu je stále sladkou.

plavání s brýlemi

Co byste řekli tomu, že i ve Vašem bazénu můžete mít slanou vodu, a ještě k tomu s léčebnými účinky, jako byste se ocitli na pláži na dovolené v zahraničí? Ano, i to je dnes možné, pokud si vyberete k ošetřování bazénové vody náš přípravek. Mořská sůl dokáže s vodou ve Vašem bazénu udělat naprosté divy. Jak již bylo řečeno, můžete si připadat jako na dovolené u moře, i když budete sedět ve vlastním bazénu na zahradě.

Mořská sůl se využívá k ošetřování vody v bazénech, které vlastní salinizační jednotku, ve které probíhá elektrolýza vzniklého slaného roztoku, díky které je Váš bazén dokonale ošetřen, a to bez použití chlorových přípravků. Samozřejmě, že můžete tento přípravek použít i bazénu, který není vybaven salinizační jednotkou, ale je nutné přidávat i běžné přípravky bazénové chemie, které jste využívali doposud.

Zvýšený obsah soli ve vodě zvyšuje i hodnoty PH vody, a proto je důležité hlavně pravidelně kontrolovat výšku PH a dostatečně dorovnávat do správných hodnot. V naší nabídce najdete mořskou sůl nejvyšší až potravinářské kvality zbavenou jodidů a dalších kovů a nežádoucích prvků dováženou z Itálie či Portugalska. Záleží jen na Vás, kterou z nich si vyberete.
tmavě modrá voda

Nezapomínejte, že sůl v bazénové vodě příznivě působí na pokožku plavců a je významným pomocníkem hlavně pro osoby s citlivou pokožkou a různými kožními onemocněními. Jde o velmi prospěšný způsob, jak ošetřit bazénovou vodu.

Ochranná síť na trampolínu pro bezpečnost vašich dětí

Za posledních patnáct let se počet prodaných kusů trampolín nejrůznějších velikostí nebývale rozrostl. Zařadily se mezi nejprodávanější tělocvičné nářadí a pomůcky v Evropě. V zámoří se tento trend začal objevovat již koncem minulého století, ovšem v souvislosti s tím byly zveřejněny informace o častých úrazech, zejména mladších dětí, způsobené zpravidla nedbalostí, nevhodným chováním, nebo nedostatečným vybavením ochrannými prvky.

síť

Lidé se zájmem sledovali tento sport na olympijských hrách – poprvé byly skoky na trampolíně zařazeny na program her v roce 2000, šlo však o odrazovou plochu bez jakéhokoli bezpečnostního zázemí, tedy především bez ochranné sítě. Trénovaný sportovec – gymnasta je ale ve špičkové kondici a lépe zvládá úskalí při tomto pohybu, jiná situace však nastává u domácího nářadí využívaného pouze pro rekreační sportování, tam mají své opodstatnění nejen sítě, ale i kotevní sady a kryty pružin.

Na co se zaměřit při výběru bezpečnostní sítě

Výrobce, potažmo prodejce by měl kromě poskytované záruky dbát na tyto ukazatele:
Odolnost – síť musí zabránit pádu na okolní terén, tím pádem by měla odolávat rázovému namáhání, být zároveň odolná vůči UV záření, proti vodě, dešti a vlhkosti. Ochranná síť na trampolínu je vybavena průlezem, který se zajišťuje pojistnými prvky, např. upevňovací sponou, páskem na suchý zip, háčkem apod.
Většina těchto výrobků je univerzálních, lze je tedy využít i pro typové řady od jiných výrobců, pouze s přihlédnutím k průměru nářadí.

trampolína s ochranou sítí

Jednoduchá montáž – výrobek lze upevnit k dopadové ploše i bez nutnosti použít ruční nářadí. Musí dobře dosedat na vodicí trubky a montáž by měla zvládnout pouze jedna osoba.
Kvalitní materiál a životnost – vyrábí se z kvalitního plastu (polyetylenu, terylenu nebo polypropylenu), který musí být certifikován a vytvořen v souladu s evropskými normami.

Volba vhodných žárovek se vyplatí

Světlo je pro nás opravdu důležité, ve tmě se totiž neumíme tak dobře pohybovat, nic nevidíme a celkově se necítíme dobře. A proto můžeme v každé domácnosti najít mnoho světel, díky kterým vidíme i v té nejčernější tmě. Je ovšem dobré si uvědomit, že svícení rozhodně není zadarmo, a že je dobré dbát na to, čím doma vlastně svítíte. Věřte totiž tomu, že je vždy dobré udělat maximum pro to, abyste za svícení naplatili zbytečně velké množství peněz.
To, kolik peněz vlastně za svícení zaplatíte, záleží na volbě žárovek pro Vaše bydlení. Věřte tedy tomu, že byste takovou volbu rozhodně neměli podceňovat, a že byste měli dbát na to, abyste si vybrali takové světelné zdroje, na které se můžete kdykoliv spolehnout, a které Vám vždy nabídnou jenom ty nejlepší služby.room

Spokojte se s minimální spotřebou

Led žárovky praha by pro Vás mohly být naprosto ideální volbou, protože se jedná o světelné zdroje, jejichž spotřeba elektrické energie je vždycky minimální, na to se spolehněte. Uvidíte tedy, že si přijdete na své a nebudete muset ničeho litovat, pokud na tyto světelné zdroje vsadíte.
Jsou spolehlivé, kvalitní a budou Vám bez problémů sloužit dlouhé roky. Jejich pořizovací cena je nízká, jejich spotřeba elektrické energie je ovšem ještě nižší. Uvidíte tedy, že se Vám vyplatí do takových světelných zdrojů investovat.
Díky vhodné volbě tak snížíte náklady na provoz svého bydlení, protože Vás bude svícení stát několikanásobně méně, což se samozřejmě počítá. Využijte tedy toho, co tu pro Vás je, a vyberte si takové světelné zdroje, které Vám budou vždy moct nabídnout jenom to nejlepší. Uvidíte, že si přijdete na své a nebudete litovat.ledlamp