Nenechte svůj testosteron spláchnout do kanálu


Znáte to zlidovělé rčení, které se zmiňuje o tom, že kdo má k dispozici jisté bohatství a nevyužívá jej, že jej pomyslně splachuje do kanalizace? Takto se chovají někteří marniví boháči, kteří namísto, aby darovali něco ze svého těm nejvíce potřebným, raději to, co nepotřebují, nechají zavézt zeminou nebo zlikvidovat ve spalovně. Marnivost však není vlastnost pouze boháčů, podobně nesmyslně postupují i lidé, co majetku mnoho nemají, ale nevědomky se zbavují vlastních schopností a vlastností, které jim nabízí jejich fyzické tělo. Jedním z trefných příkladů je testosteron. Mužský hormon, velmi důležitý pro svalovou práci a sexuální výkonnost.

ovoce a zelenina

Kdo nakládá se svým testosteronem uvážlivě, a považuje si jeho tvorby, nemívá mnoho zdravotních problémů ani ve vyšším věku, naopak jsou mezi námi tací, co se testosteronu zbaví již v mládí a stanou se z nich obludné postavičky. Jak vlastně takový muž vypadá, jak se chová, a co preferuje?

Obtloustlý, lenivý eunuch – těmito třemi výrazy bychom mohli dokonale charakterizovat toho, kdo testosteron postrádá. V první řadě jsou to lidé s nadváhou, respektive zbavené velkého množství svalové hmoty, kterou na těle zastoupil tuk. Nedostatek testosteronu také souvisí s lenivostí, namísto pohybu a sportu je pro tyto jedince typické všude jezdit autem, nechat si donést nákup až do bytu, a prakticky neudělat pokud možno krok navíc. A co se týče sexuality, je to pro ně natolik namáhavá činnost, že ji raději vůbec neprovozují, nehledě na to, že na ni ani nemusí mít náladu.

adaptogenní bylinky

Prozíraví muži, kteří nemají zájem stát se tlouštíky bez energie, si v první řadě hlídají stravovací režim, necpou se sladkostmi, bůčkem a bílým chlebem, namísto párku v rohlíku a hamburgeru si dopřejí luštěninovou pomazánku na celozrnnou bagetu, mnoho zeleniny, ořechů a ovoce, a proti stresu a na podporu tvorby testosteronu užívají adaptogenní rostliny, například Tribulus 90.