Pro koho se hodí telefonní zlatá čísla

Dnes má každý k dispozici mobilní telefon. A každý má své unikátní číslo, v současnosti devítimístné. Zde je především důležité, že tato čísla musí být jedinečná. Pokud by byla dvě stejná, vznikl by pochopitelně velký problém.

Ovšem je potřeba uvážit také fakt, že některá jsou snáze zapamatovatelná, než jiná. Toho si samozřejmě všimli i telefonní společnosti, a tak začali nabízet tato „zlatá čísla Vipcisla.cz“ za vyšší cenu. Přeci jen, pokud lidé chtějí mít snadno zapamatovatelné číslo, mohou si za to i připlatit.

telefon2

Samozřejmě můžeme namítnout, že to v současné době není potřeba. Koneckonců, většina z nás má telefonní čísla uložena v paměti svého telefonu. Nepotřebují je tedy znát nazpaměť, a tedy nezáleží ani na tom, jak snadno půjde zapamatovat. Zdálo by se tedy, že tento podnikatelský záměr příliš nevyjde. Opak je ale pravdou. Proč?

Jednoduše řečeno, existuje skupina lidí, kteří skutečně potřebují, aby si jejich telefony lidé zapamatovali. Jsou to nejrůznější podnikatelé, kteří si platí za rozhlasovou reklamu. A jelikož většina z nás poslouchá rádio v autě nebo v práci jako zvukovou kulisu, je pro ně nutné, aby nám jejich telefon uvízl v paměti. Mnohdy na tom totiž závisí i to, kolik zákazníků bude mít. A je jasné, že tito malí podnikatelé si nemohou dovolit přijít o žádného z nich.

telefon1

I proto jsou ochotni si připlatit – cena, kterou zaplatí navíc, se jim velmi brzy vrátí ve zvýšeném zisku. A to je přeci jen to, o co jim jde především. Není totiž pochyb o tom, že ať už o sobě jakákoliv firma tvrdí ve svých propagačních materiálech cokoliv, hlavním cílem je zde vydělat co nejvíce peněz. A pokud nám k tomu má pomoci snadno zapamatovatelné telefonní číslo, pak není co řešit.

Otázkou však je, zda je tato služba vhodná i pro běžného člověka. Přeci jen, SIM karty dnes nejsou příliš drahé, a jak už bylo řečeno, většina z nás má čísla svých příbuzných a známých uložena ve svém telefonu. Není tedy potřeba, abychom si je pamatovali.