Zimní dovolené jsou stále více v oblibě

Kdo je milovníkem zimních radovánek, určitě si pár dní dovolené ušetří i na to, aby vycestoval za sněhem, lyžováním a dalšími oblíbenými aktivitami. Stále více Čechů pravidelně vyráží do tuzemských či zahraničních středisek za parádní lyžovačkou a dalšími zážitky.
prostor před hotelem
Zima není pouze o lyžování, avšak milovníci tohoto sportu si jej chtějí užít naplno, a tak vyrážejí za sněhem do horských oblastí již celkem pravidelně. Hotely a penziony nabízejí svým zákazníkům komfortní služby, pohodlí a kvalitní zázemí.
Kdo nechce lyžovat, může si v zimě užít krásy zasněžené horské krajiny, vydat se na pěší túry či vyzkoušet třeba běžky. Není problém půjčit si sněžný skútr a vyrazit pohodlně výlet.
posezení v horách
Zahřát se mohou unavení hosté v hotelových wellness centrech, kde dnes není problém zregenerovat své tělo různými masážemi, prohřát prochladlé kosti v sauně nebo vířivce, nebo se protáhnout v bazénu. Děti se vyřádí v dětském koutku a rodiče si v restauraci dají něco z místních specialit.
Zima nemusí představovat pouze synonymum pro závěje sněhu a spoustu vrstev oblečení na sobě. Můžeme si ji užít také v plavkách v bazénu a není přitom nutné odlétat do tropických oblastí. V případě thermalních bazénů si můžeme užít koupání venku třeba i v lednu a je to úžasný zážitek. Kouř stoupající z vyhřáté vody, teplo po těle a pohled na zasněženou krajinu.
 
Ale zpět na sjezdovku. Lyžařská střediska nabízejí nadstandartní služby pro své návštěvníky, ať už jsou to stovky kilometrů perfektně upravených sjezdovek, pohodlné vyhřívané lanovky, restaurace, občerstvení či bary, lehátka na chytání slunečních paprsků či odpočinek, nebo lyžařské školičky pro naše nejmenší.
Není problém strávit aktivně i odpočinkem celý den na sjezdovce či v její blízkosti a s veškerými službami, které vás napadnou.
Mezi nejoblíbenější tuzemská střediska patří bezesporu ta v Krkonoších, ale také v Jeseníkách či na Šumavě.
lanovka v Alpách
Zahraničí vládnou bezesporu Alpy, ať už rakouské, švýcarské či italské. Lákavá je také vzdálenější Francie. Nesmíme však zapomenout ani na naše východní sousedy, na jejichž území se majestátně tyčí nádherné Tatry.
Výhodná poloha naší země nám umožňuje rozhlédnout se dokola a v celkem dostupné vzdálenosti spatřit řadu možností, kam v zimě za skvělými zážitky vyrazit.

Posted in Nezařazené