Depilace domácí cukrovou pastou

Jak pastu připravit?
Na přípravu budete potřebovat 2 hrnky bílého cukru krystal, ¼ hrnku vody a ¼ hrnku citronové šťávy. Dále si připravte vařečku, hrnec a dózu, ve které budete cukrovou pastu uchovávat.
V hrnci smíchejte všechny ingredience a dejte vařit. Lepší je použít větší hrnec, protože směs začne bublat a mohla by vám z hrnce vytéct. Přiveďte k varu a směs stále míchejte.  Ve chvíli, kdy začne směs bublat, stáhněte teplotu na minimum. Pasta začne pomalu tmavnout a houstnout, promíchávejte jen občas. Nechte směs ztmavnout do zlaté barvy, trvá to přibližně 20 minut, podle množství cukru. Poté směs nechte trochu vychladnout a přelijte do připravené dózy. Ideální je taková, kterou můžete vložit do mikrovlnky, kvůli dalšímu rozehřívání.
depilační vosk
Postup depilace
Pokožka před depilací musí být odmaštěná a dokonale suchá. Ideální je nechat si chloupky trochu narůst. Udává se přibližně 3-4mm. Pokud budou kratší, pasta se kolem nich dokonale neobalí a nevytrhá tak všechny. Pokud budou delší, depilace bude poněkud bolestivější.
Pastu mírně rozehřejte(například v mikrovlnné troubě). Vezměte si malé množství pasty, asi o velikosti vlašského ořechu a vetřete do pokožky proti směru růstu chloupků ve vrstvě asi 1mm. Nechte chvilku působit a poté strhněte po směru růstu. Problémy vám může způsobit příliš rozehřátá pasta, neboť je hodně tekutá a špatně se strhává.
Pokud nechcete provádět depilaci takto prsty, můžete použít depilační proužky. Postup je v tomto případě takový, že nanesete vrstvu pasty a přiložíte na ní depilační proužek. Necháte chviličku zaschnout a poté opět ve směru růstu chloupků strhnete.
Většinou nejsou první pokusy o depilaci s cukrovou pastou příliš úspěšné, ale chce to vytrvat, než získáte cvik.
depilace voskem
Po depilaci
Pokožku důkladně omyjte od zbytků pasty mýdlem. Osušte a namažte pokud možno krémem po depilaci. Pokud takový nemáte, zkuste použít nějaký se zklidňujícími složkami, jako je například aloe vera nebo tea tree. Pokud se bojíte podráždění, použijte dětský pudr, který lehce vmasírujete do kůže.
Výhodou depilace proti klasickému holení je to, že déle vydrží a především je zde menší riziko zarůstání chloupků. Pokud si pastu připravíte doma, ještě navíc ušetříte, neboť náklady jsou opravdu malé.