Jak pastu připravit?
Na přípravu budete potřebovat 2 hrnky bílého cukru krystal, ¼ hrnku vody a ¼ hrnku citronové šťávy. Dále si připravte vařečku, hrnec a dózu, ve které budete cukrovou pastu uchovávat.
V hrnci smíchejte všechny ingredience a dejte vařit. Lepší je použít větší hrnec, protože směs začne bublat a mohla by vám z hrnce vytéct. Přiveďte k varu a směs stále míchejte. Ve chvíli, kdy začne směs bublat, stáhněte teplotu na minimum. Pasta začne pomalu tmavnout a houstnout, promíchávejte jen občas. Nechte směs ztmavnout do zlaté barvy, trvá to přibližně 20 minut, podle množství cukru. Poté směs nechte trochu vychladnout a přelijte do připravené dózy. Ideální je taková, kterou můžete vložit do mikrovlnky, kvůli dalšímu rozehřívání.
Postup depilace
Pokožka před depilací musí být odmaštěná a dokonale suchá. Ideální je nechat si chloupky trochu narůst. Udává se přibližně 3-4mm. Pokud budou kratší, pasta se kolem nich dokonale neobalí a nevytrhá tak všechny. Pokud budou delší, depilace bude poněkud bolestivější.
Pastu mírně rozehřejte(například v mikrovlnné troubě). Vezměte si malé množství pasty, asi o velikosti vlašského ořechu a vetřete do pokožky proti směru růstu chloupků ve vrstvě asi 1mm. Nechte chvilku působit a poté strhněte po směru růstu. Problémy vám může způsobit příliš rozehřátá pasta, neboť je hodně tekutá a špatně se strhává.
Pokud nechcete provádět depilaci takto prsty, můžete použít depilační proužky. Postup je v tomto případě takový, že nanesete vrstvu pasty a přiložíte na ní depilační proužek. Necháte chviličku zaschnout a poté opět ve směru růstu chloupků strhnete.
Většinou nejsou první pokusy o depilaci s cukrovou pastou příliš úspěšné, ale chce to vytrvat, než získáte cvik.
Po depilaci
Pokožku důkladně omyjte od zbytků pasty mýdlem. Osušte a namažte pokud možno krémem po depilaci. Pokud takový nemáte, zkuste použít nějaký se zklidňujícími složkami, jako je například aloe vera nebo tea tree. Pokud se bojíte podráždění, použijte dětský pudr, který lehce vmasírujete do kůže.
Výhodou depilace proti klasickému holení je to, že déle vydrží a především je zde menší riziko zarůstání chloupků. Pokud si pastu připravíte doma, ještě navíc ušetříte, neboť náklady jsou opravdu malé.
Rubrika: Krása
Pokožka potřebuje péči po celý rok
Na jaře většina žen, ale i mužů při odkládání zimních bund a kabátů zjišťuje, že má nějaké to kilo navíc, a s blížícím se létem začínají panikařit i kvůli pokožce celého těla. Kde se vzala ta pomerančová kůže, když minulé léto byla pokožka ještě krásně hladká?
V první řadě je třeba si uvědomit, že celulitidu nemají jen silnější ženy, ale i velmi štíhlé, takže dietou si nepomůžete, naopak si můžete uškodit, že bude celulitida ještě víc vidět.
Nejlepší je vzniku celulitidy předcházet, a to právě v zimním období, ptáte proč právě v zimě? Protože v zimě nemáme tolik pohybu, tělo zleniví, a i kůže může začít ochabovat, navíc si vzpomeňte, co všechno jste jedli o vánočních svátcích.
Co můžete pro svou pokožku udělat v zimě?
– snažte se i v zimě jíst dostatek ovoce a zeleniny, přednost dávejte spíš zelenině, ovoce obsahuje hodně cukru, do čaje, když už ho musíte mít sladký, si dávejte místo cukru med, o vánočních svátcích si cukroví dopřejte, ale nemusíte ho sníst celý tác, stačí ochutnat
– pokožku dostatečně prokrvujte, takže po každém sprchování, nebo ještě při sprchování si masírujte celé tělo, ideální je k tomu žínka z lufy, používejte peeling, a tělová mléka zpevňující, pokud už máte celulitidu trochu viditelnou, používejte už přípravky proti celulitidě
– také můžete i v zimě střídat sprchu studenou, popř. vlažnou a teplou, tohle střídavé sprchování pokožku výborně prokrvuje
– pohybujte se i v zimě, pokud nejste příznivci zimních sportů, choďte alespoň na procházky, místo toho, abyste každý den po práci seděli doma
– objednejte se na lymfatickou masáž, máte na výběr buď přístrojovou, nebo ruční, ruční je o něco dražší, ale účinnější
– nezapomínejte ani v zimě na pitný režim, místo vody můžete zkusit bylinkové čaje, které Vás navíc uchrání i před případnými chřipkami.
Za tohle všechno se Vám pokožka odmění už na jaře, přitom je to jen pár věcí, a krásná pokožka za to určitě stojí.
Účinným přípravkem na hubnutí je Adipex
Hubnutí je dlouhodobější záležitostí. Mějte na paměti, že razantní a rychlé zhubnutí má velmi negativní vliv na lidské zdraví. Lze si nesprávným postupem poškodit zdraví, což může mít i doživotní následky. A zejména špatný postup může způsobit rozhození metabolismu. Při snaze dosáhnout viditelného výsledku v co nejkratší době si naopak můžete velmi ublížit.
Pokud však hubnutí bude mít pomalejší spád, tím je šetrnější přístup k celkovému organismu. Zároveň se zvyšuje tak i šance na udržení získané váhy, což je zajisté hlavním cílem. Udržení si adekvátní váhy má podstatný vliv na lidské zdraví.
Základní poznatky v rámci užití léku
Působnost léku není samozřejmě univerzální, neboť každý jedinec je originál. Na každého tak má trochu odlišný účinek v rámci viditelného výsledku. Vždy je zapotřebí si přečíst důkladně příbalový leták a seznámit se s veškerými možnými negativními účinky. Stejně tak je zapotřebí snížit příjem a naopak zvýšit výdej energie. Nadále však základ tvoří úprava životosprávy. Žádný lék nelze užívat dlouhodobě. Ideální je užití na začátku redukčního režimu nebo při rizikovém období, jako jsou Vánoce apod.
Efektivní tobolky
Adipex je lékem na hubnutí. Jedná se o tabletky určené k perorálnímu podání. Náleží do kategorie anoretik, což jsou léky, jenž mají potlačující účinek pocitu hladu a tlumí chuť na jídlo. Výhodou je snadné užívání. Přípravek obsahuje léčivou látku fentermin, která je vázána ve formě polystyrensulfonátu, ze kterého se pozvolna uvolňuje v těle. Výsledkem je nepřerušovaný anorektický účinek, který trvá minimálně po dobu osmi hodin.
Lék Adipex je používán zejména v rámci podpůrné léčby při dietě u osob s obezitou, stejně tak je účinný pro jedince, u kterých pouhá redukční dieta je nedostačující v rámci snížení tělesné hmotnosti.
Dávkování
Nejlépe užití jedné tobolky denně při snídani.