Pět tipů pro bohatou peněženku

Díváte se svůj výpis z účtu a přemýšlíte, jak je možné, že je tam tak málo peněz? Jak to, že je celá vaše výplata pryč a úspory nikde? Takovým situacím čelí hodně lidí. Existuje ovšem mnoho způsobů, jak tomu čelit a neděsit se posledního týdne před výplatou.
mince a budík 

Světla jsou první na řadě

Zaručeně chcete ušetřit na energiích. Začít byste měli u žárovek. Pokud budete využívat běžné 100 W žárovky, tak vás vysoký účet za elektřinu nemine. Nejjednodušším řešením, pokud nechcete večeřet při svíčkách, je vyměnit klasické žárovky za ty úsporné se spotřebou 20 W. A ještě lépe uděláte, když nakoupíte LED žárovky, které spotřebují desetkrát méně energie, než ty klasické.
 

Připravte si oběd do práce doma

Jídlo je finančně hodně náročné. Říkáte si, že už nevíte, jak na něm ušetřit? Základem je udělat si jídelníček na celý týden a nákupní seznam. Důležité je ovšem skutečně nekoupit nic, co na seznamu není. Jen tak ušetříte. Dalším krokem je příprava jídla doma. Restaurace i fastfoody jsou velice drahé. Když si budete vařit doma, tak ušetříte a budete jíst vždy to, co vám nejvíc chutná.
spořící prasátko 

Do práce pěšky, na kole či autobusem

Nikdo z vás nepřekvapí, že jsou pohonné hmoty hrozně drahé. Pokud bydlíte kousek od práce, tak choďte pěšky. Pokud to máte přece jen dál, tak využívejte hromadnou dopravu nebo kolo. Při chůzi či na kole ušetříte nejen peníze, ale také strávíte nějaký čas venku a podpoříte své zdraví i kondici.
 

Šetřete peněženku i přírodu

Spousta lidí si to neuvědomuje, ale kupováním pití do práce či na výlety přicházíte o spoustu peněz a navíc zatěžujete přírodu zbytečným plastem. Když koupíte každému členu rodiny lahev, kterou lze používat opakovaně, hodně ušetříte. Na výběr máte plastové, skleněné i kovové varianty.
 

Na placení kartou zapomeňte

Když máte v peněžence hotovost, je velice hezké ji utratit. Pořád si říkáte, že máte na bankovním účtu ještě dost peněz a tak je hotovost hned pryč. Nechte si v peněžence jen drobné a všude plaťte kartou. Uvidíte, jak díky tomu ušetříte.